Ten tekst jest liczony jako setny wpis a razem z nim minęło już ponad trzy i pół roku od momentu założenia bloga oraz powiedzenia heloł. W tym momencie zdradzam wiele informacji związanych z moim miejscem w internecie, z jego przeszłością i przyszłością.

Setny wpis i słowo wstępu do niego

Prowadząc tego bloga rozpoczynałem już mając przynajmniej podstawową wiedzę na temat blogowania. Chociaż nadal tak mam, że czuję mus na naukę w tej dziedzinie. Do tego jeszcze dochodzi sprawa mojej edukacji nad poprawą swojego języka – szczególnie w pisaniu. Dzięki prowadzeniu tego bloga mam możliwość zdobywania większej wiedzy w obydwu tych sprawach i mam zamiar nie zaprzepaścić tego.

Tapeta
Autor: Ridderhof
Źródło: Tapeta
Licencja: CC0 Creative Commons

Nie marnując czasu chciałbym pochwalić się, że ten tekst widnieje jako setny wpis na blogu. Minęło mi kilka lat blogowania i to dosyć szybko. Co za tym idzie znalazłem kilka osób, które chętnie czytają to co tworzę, pojawiło się trochę pomysłów na rozwój i kilka propozycji, dzięki którym mogłem podjąć współprace na jeden wpis z kilkoma firmami (tutaj mogę oficjalnie podziękować sklepowi Bobomio, dzięki któremu podjąłem próbę pierwszej współpracy na blogu w tekście pod tytułem Ewolucja pieluch). W międzyczasie pojawiały się pomysły związane z innymi blogerami – wywiady oraz jeden wspólnie napisany tekst. Miło mi się tym dzielić, nie tylko z tego powodu, że coś takiego powstało, ale też jestem dumny z tego, że mogłem podjąć jak na razie tak współpracę z takimi efektami.

Wiadomo, że też napotkałem na gorsze momenty w czasie tworzenia artykułów. Pojawiły się momenty kiedy wątpiłem w kreowanie swojej przestrzeni w internecie – tak, były takie momenty, ale przeżyłem je i spodziewam się jeszcze następnych. Zauważyłem też, że co pewien czas pojawi się głos stwierdzający, że coś nie gra. Przyznaje się, że nie każdy jest idealny i zadowoli każdego, przez to też niektórzy mogą czuć się jakoś urażeni. Z tego też powodu próbuję jak najlepiej załagodzić sytuację. A co za tym idzie poprawić się na przykład weryfikując jak piszę – czasami to nie wychodzi. Mogę przyznać, że tworzenie treści o tematyce historycznej przychodzi mi z trudnością. Powodem jest to, że obowiązki w domu oraz pracy dają mi w niektórych momentach zbyt mało czasu, abym mógł cokolwiek napisać. Nie wspominam nic o kontroli tego co stworzyłem.

Nie mając nic do ukrycia chcę teraz jeszcze przedstawić to co się działo na moim blogu i to co mam w planach. Tak po prostu.

Co było do teraz na blogu?

Na moim blogu wiele się działo. Na wstępie już wspomniałem o kilku rzezach jakie pojawiły się, lecz jest wiele innych spraw. Chciałbym przedstawić Wam to co według mnie jeszcze powinno być omówione.

Laptop

Laptop na stole
Autor: Khamkhor
Źródło: Laptop na stole
Licencja: CC0 Creative Commons

Poniżej znajduje się zestawienie Top 5 najpopularniejszych tekstów na blogu:

1. Jak powstała obecna Warszawa?;

2. Skąd ludzie pierwotni wiedzieli jak się rozmnażać?;

3. Niepełnosprawność – kiedyś i dziś;

4. Maus, czyli największy czołg w czasie II wojnie światowej;

5. Co kryje w sobie Kodeks Gigas?.

A oto przed Wami 5 najpopularniejszych odnośników z bloga na inne strony:

1. Wikipedia;

2. Ciekawostki Historyczne;

3. Niepełnosprawność przez wieki;

4. Dzieje ubezpieczeń w Polsce;

5. Pixabay.

Przycisk CREATE

Przycisk CREATE
Autor: www_slon_pics
Źródło: Przycisk CREATE
Licencja: CC0 Creative Commons

Tym razem 5 najczęstszych miejsc skąd się pojawiali czytelnicy:

1. wyszukiwarka Google;

2. Facebook;

3. Zblogowani;

4. Twitter;

5. Wyniki konkursu Metamorfozy, czyli nową stronę i hosting Zenbox otrzymuje….

Pojawiły się też przeróżne hasła związane z wyszukiwarkami internetowymi. Z tego też powodu przedstawiam Wam Top 5 najczęściej haseł z wyszukiwarek internetowych:

1. codex gigas;

2. jak powstała warszawa;

3. czołg maus;

4. historia warszawy;

5. rzeź woli wspomnienia.

Co jest w planach?

Nic nie wspominałem o tym co planuję zrobić. Jest trochę jakie w swojej głowie szykuję na przyszłość. Z częścią z nich mogę się podzielić i przedstawić w tym tekście.

Pierwszą sprawą jaką chcę się podzielić z Wami jest to, że planuję w najbliższym czasie powiększyć grono twórców tekstów bloga. Nie będę jedynym autorem wpisów. Ma się pojawić młody człowiek, który z twórczością w internecie nie miał niewiele wspólnego. Za to mogę go pochwalić, że uczestniczył w kilku kampaniach reklamowych. Jest to Dominik Hajduk, który może jest młody wiekiem, lecz wierzę w niego co do twórczego tworzenia. Będzie mi miło go zapowiedzieć oraz przedstawić.

Pismo odręczne

Pismo odręczne
Autor: cocoparisienne
Źródło: Pismo odręczne
Licencja: CC0 Creative Commons

W najbliższym czasie pojawią się moje teksty poza blogiem. Jesteście ciekawi gdzie, to od razu odpowiadam. Jest to portal Historykon i mam zamiar raz na pewien czas się pojawiać i przekazywać kilka informacji od siebie. Mam zamiar nie zaprzepaścić swojej szansy i dawać jak najwięcej od siebie. Jak wychwycę publikację na tym portalu to na pewno będę przekazywał dalej informacje przez portale społecznościowe. Zobaczymy czy będzie najpierw informacja w newsletterze ode mnie.

Jak już jesteśmy przy wysyłce newslettera to chciałbym przekazać informacje, że są szanse na zamknięcie tej części przekazywania informacji związanych z blogiem.Wchodzą przepisy związane z RODO i jeszcze do końca nie rozstrzygnąłem tego problemu a chciałbym mieć osobne miejsce na przekazywanie naprawdę ciekawych wiadomości dla wąskiej grupy osób, które uprzednio zgłosiły chęć otrzymywania takowych wieści.

Written by Bartek Rozwadowski

Mąż oraz ojciec opisujący na blogu www.rozbria.pl przeróżne informacje związane z historią.